- TURISMUL ÎN COMUNA GHIDIGENI, JUDEȚUL GALAȚI

DESPRE COMUNĂ --> Activități economice

TURISMUL ÎN COMUNA GHIDIGENI, JUDEȚUL GALAȚI

În comuna Ghidigeni există puncte de atracție, care ar putea aduce venituri substanțiale atât locuitorilor interesați care doresc să investească în acest domeniu cât și administrației locale care ar benefecia de pe urma turismului prin contribuțiile noilor întreprinzători la bugetul local.

Obiective culturale de interes turistic în comuna Ghidigeni sunt:

•Conacul Chrissoveloni, Cavoul familiei Chrissoveloni, sfârșitul sec al XIX lea,

•Așezare din Epoca Bronzului - "La Zăhăreasca" sec al XIII - lea.

În comună există o pensiune Marginela, unde turiștii se pot caza și servi masa.

Data creare: 07-06-2016 23:52:10