Anunțuri de utilitate publică - 2021

Anunțuri de utilitate publică - 2021Anunțuri de utilitate publică - 2021

PRIMĂRIA --> Home

Așezare geografică comuna Ghidigeni, județul Galați

Teritoriul administrativ al comunei Ghidigeni se afla amplasat in partea de nord a judetului Galati la 20 km departare de orasul Barlad si la 100 km de resedinta de judet, municipiul Galati.

Comuna Ghidigeni este strabatuta pe directia nord-sud de drumul judetean DJ 240, avand in componenta sa localitatile: Ghidigeni, Gara Ghidigeni, Garbovat, Gefu, Gura Garbovatului, Slobozia Corni, Talpigi, Taplau.

Comuna Ghidigeni se invecineaza la:
⇒ Nord cu comuna Priponesti
⇒ Vest cu comuna Gohor
⇒ Sud cu comuna Munteni
⇒ Sud-Est cu comuna Certesti
⇒ Est cu judetul Vaslui.

Așezare geografică comuna Ghidigeni, județul Galați

Data creare: 07-06-2016 23:58:02

Măsuri adoptate de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Galați 30.07.2020

Programul Național "Școala de acasă"

Programul Național "Școala de acasă"Programul Național "Școala de acasă"