- Acte necesare- Biroul fond funciar

PRIMĂRIA --> Registrul Agricol

Acte necesare - Biroul fond funciar

Acte necesare pentru eliberarea adeverintei de somaj:

1) Cerere scrisa de titular;
2) Sa fie inscris in registrul agricol, cu domiciliul in comuna.

Acte necesare pentru eliberarea adeverintei in vederea intabularii in cartea funciara:

1) Sa fie inscrisa persoana in registrul agricol;
2) Cerere scrisa de titular;
3) Sa posede acte doveditoare ca este proprietar (act partaj, act vanzare - cumparare, certificat de mostenitor, etc.).

Acte necesare pentru eliberarea biletelor de proprietate:

1) Cerere tip semnata de proprietar;
2) Taxa timbru;
3) Sa fie inscrisa persoana in registru agricol cu animale.

Acte necesare pentru eliberarea certificatului de producator:

1) Cerere tip semnata de producator;
2) Sa fie inscris in registrul agricol cu suprafetele cultivate de legume sau cereale, animale, pasari, pentru a demonstra provenienta produselor pentru vanzare;
3) Proces verbal tip incheiat la fata locului de catre inputernicitul primarului cu produsele existente pentru vanzare;
4) Actul de identitate;
5) Taxa pentru certificat sau viza trimestriala.

Acte necesare pentru circulatia juridica a terenurilor:

1) Cerere tip semnata de producator;
2) Taxa timbru;
3) Sa fie inscris terenul in registrul agricol;
4) Act doveditor cu vecinatatile.

Acte necesare pentru eliberarea titlurilor de proprietate:

1) Adeverinta cu pozitia din anexa validata;
2) Actul de identitate (daca sunt mostenitori, acte de identitate pentru fiecare);
3) Acte care dovedesc calitatea de mostenitor.

Lunca Barladului

Data creare: 13-06-2016 09:17:40