- Documentele necesare emiterii Autorizatiei de Construire

PRIMĂRIA --> Urbanism --> Eliberare autorizatii

Documentele necesare emiterii Autorizatiei de Construire

Autorizatiile de construire se emit de presedintii consiliilor judetene, de primarul general al municipiului Bucuresti, de primarii municipiilor, sectoarelor municipiului Bucuresti, ai oraselor si comunelor pentru executarea lucrarilor.

Autorizatia de construire se emite in cel mult 30 de zile de la data inregistrarii cererii, pe baza documentatiei depuse la administratia publica locala, care va cuprinde:

-Cerere tip ;
-Copie dupa titlu asupra imobilului ;
-Copie certificat de urbanism ;
-Documentatia tehnica ?" D.T.(in doua exemplare) ;
Avizele si acordurile stabilite prin certificatul de urbanism ;
- Actul administrativ al autoritatii competente pentru protectia mediului ;
- Dovada privind achitarea taxelor legale( tx. Eliberare autorizatie de construire, tx. Timbrul de Arhitectura, tx. Inspectoratul in Constructii Galati)

Data creare: 14-06-2016 14:44:25