- Acte necesare pentru alocatia de stat pentru copii - pentru copiii nãscuți în U.E.

PRIMĂRIA --> Asistență socială

Acte necesare acordarii alocatiei de stat pentru copii (copiii nãscuți în U.E.)

Alocatia de stat pentru copii - pentru copiii nãscuți în U.E.

- CERTIFICAT NASTERE COPIL - copie si original
- BULETINE/CARTI IDENTITATE PARINTI - copie si original;
- Extras cont pe numele solicitantului / titularului - (dacã se doreste plata în cont bancar);
- Dosar sina;
- Formularul E 411/Adeverințã de la instituțiile abilitate (din țara unde s-a nãscut copilul) sau adeverințã de salariat cu menționarea datei angajãrii pentru pãrinții care lucreazã în România.
In situația in care pãrinții nu sunt cãsãtoriți, se solicita prezența ambilor pãrinți în vederea stabilirii de comun acord a reprezentantului legal.

Data creare: 17-06-2016 05:14:21