Anunțuri de utilitate publică - 2020

Anunțuri de utilitate publică - 2020Anunțuri de utilitate publică - 2020

Înștiințare cu privire la pierderile produse culturilor agricole de calamitățile naturale

CONSILIUL LOCAL --> Consiliul Local

Componenta Consiliului Local al Comunei Ghidigeni, judetul Galati in mandatul 2016-2020

In data de 23 iunie 2016, a avut loc in sediul Primariei comunei Ghidigeni, Sedinta de constituire a Consiliului Local Ghidigeni. Institutia Prefectului Judetului Galati a fost reprezentata de catre doamna Sarchizian Carmen.

Dupa verificarea legalitatii fiecarui consilier, domnul Munteanu Lica, presedintele comisiei de validare a prezentat procesul verbal prin care propune validarea celor 15 consilieri alesi. S-a supus la vot
individual, in ordine alfabetica, validarea mandatelor:

- Acsente Florentin - PNL - validat cu 14 voturi pentru;
- Balan Marian - PSD - validat cu 14 voturi pentru;
- Chitiga Gianina Felicia - PSD - validat cu 14 voturi pentru;
- Cotan Petru Valeriu - PSD - validat cu 14 voturi pentru;
- David Samuel - PSD - validat cu 14 voturi pentru;
- Hristea Costache - PSD - validat cu 14 voturi pentru;
- Mocanu Mihaita - PSD - validat cu 14 voturi pentru;
- Munteanu Lica - PNL - validat cu 14 voturi pentru;
- Neagu Claudiu Cosmin-PNL -validat cul4 voturipentru;
- Oancea Dorina - PNL - validat cu 14 voturi pentru;
- Pirvu Aurel - PNL - validat cu 14 voturi pentru;
- Popa Paul - PNL - validat cu 14 voturi pentru;
- Radu Ionel - PNL - validat cu 14 voturi pentru;
- Salavastru Teodor Corneliu - PNL - validat cu 14 voturi pentru;
- Zaharia Dan - PNL - validat cu 14 voturi pentru.

Dupa ce consilierii validati au depus juramantul, s-a ales prin vot secret viceprimarul. Astfel, a fost declarat ales viceprimar - domnul Pirvu Aurel.

In final, doamna Neagu Sarchizian Carmen, domnul primar Tabacaru Eugen, domnul Barbu Iulius, director al Scolii Gimnaziale Ghidigeni,si secretarul comunei Ghidigeni, Barbu Eliza, transmit domnilor consilieri felicitari si mult success in activitate.

Proces verbal sedinta constituire Consiliul Local Ghidigeni

Data creare: 28-06-2016 14:26:40

Măsuri adoptate de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Galați 30.07.2020