- Sarbatoarea comunei Ghidigeni, editia a IX-a (21 mai 2017)

DESPRE COMUNĂ --> Evenimente

Sarbatoarea comunei Ghidigeni, editia a IX-a (21 mai 2017)

Ajunsa la cea de a IX-a editie, sarbatoarea comunei Ghidigeni s-a bucurat de o participare numeroasa deoarece ziua comunei reprezinta in primul rand un prilej de intalnire cu toti locuitorii si reunire a acestora.

Celebrata in aceeasi zi si Ziua Sfinților Imparati Constantin și Elena, evenimentul a inceput cu o slujba religioasa inchinata sfintilor parinti, la care au participat enoriasi din imprejurimile comunei Ghidigeni, dupa care cuplurile rezistente in ale casniciei valuri au fost premiate in cadrul unei festivitati.

Ziua comunei, a avut parte de joc, cantec si voie buna. Pe langa spectacolul sustinut de interpreti cunoscuti si locali de muzica usoara si populara, a fost organizata si o competitie de fotbal, intre echipele locale de juniori, iar cei mai buni au fost premiati.

Asteptam cu interes surprizele pregatite pentru cea de a X-a editie a celui mai important eveniment al comunei, cand va asteptam in numar si mai mare sa sarbatorim impreuna!
Sarbatoarea comunei Ghidigeni, 21 Mai 2017 (foto 1)

Data creare: 29-05-2017 11:09:48