- Ediția a X-a a "Zilei Comunei Ghidigeni" 21 mai 2018 - II

DESPRE COMUNĂ --> Evenimente

Activități culturale susținute de:
- Fanfara "Valurile Dunării",
- Scenetă prezentată de elevii Școlii Gimnaziale Nr. 1 Ghidigeni cu tema "Liniștea războiului din casa familiei Chrissoveloni"; autor bibliotecar Gudană Mihaela, îndrumător prof. Daniela Ghiță,
- Program de muzică și poezie patriotică susținut de Elevii Școlii Gimnaziale "Ion Creanga" Tălpigi,
- Mariana Anghel,
- Ansamblul folcloric "PLĂIEȘII",
- Ansamblul artistic "Olympos" al comunității elene Galați,
- Aurel Moldoveanu,
- Grupul vocal instrumental "KALOFONIS" Galați.

Data creare: 23-05-2018 19:44:32