Anunțuri de utilitate publică - 2022

Anunț Prelungire ajutor social

Buletine de avertizare fitosanitară

Angajare asistenți maternali

Informare proiect „TEAM-UP: Progres în calitatea îngrijirii alternative a copiilor” - angajare asistenți maternali

DESPRE COMUNĂ --> Evenimente

Acțiune de ecologizare a zonelor verzi

Toate persoanele care își doresc un mediu și o comună mai curată, sunt invitate joi, 22 Aprilie, la acțiunea de ecologizare a zonelor verzi din comuna noastră. Acțiunea de ecologizare este inițiată de Primăria Comunei Ghidigeni cu sprijinul Consiliului Local Ghidigeni, și pusă în practică cu ajutorul partenerilor și al voluntarilor. Persoanele preocupate de mediul înconjurător sunt așteptate în incinta pieței agroalimentare din satul Ghidigeni la ora 10:00. Acestora le vor fi puse la dispoziție saci de gunoi, mănuşi de protecție și apă plată.

Din 1970 și până astăzi, în fiecare an, 22 aprilie a fost sărbătorită drept Ziua Pământului și se organizează manifestații care urmăresc să aducă în atenția oamenilor necesitatea protejării mediului înconjurător!

Acțiune de ecologizare inițiată de Primăria Comunei Ghidigeni cu sprijinul Consiliului Local Ghidigeni și pusă în practică cu ajutorul partenerilor și al voluntarilor, joi, 22 aprilie

Data creare: 07-04-2021 13:11:12

Anunț cursuri gratuite, înscrieri în comuna Ghidigeni

Anunț cursuri gratuite pentru tinerii cu vârsta cuprinsă între 16-29 ani, care nu sunt angajați și nu merg la școalăAnunț cursuri gratuite pentru tinerii cu vârsta cuprinsă între 16-29 ani, care nu sunt angajați și nu merg la școală