Acte necesare - Biroul fond funciar

Lunca Barladului

Acte necesare pentru eliberarea adeverintei de somaj: 1) Cerere scrisa de titular; 2) Sa fie inscris in registrul agricol, cu domiciliul in comuna. Acte necesare pentru eliberarea adeverintei in vederea intabularii in cartea funciara: 1) Sa fie inscrisa persoana in registrul agricol; 2) Cerere scrisa de titular; 3) Sa posede acte doveditoare ca este proprietar (act partaj, act vanzare - cumparare, certificat de mostenitor, etc.). Acte necesare pentru eliberarea biletelor de proprietate: 1) Cerere tip semnata de proprietar; 2) Taxa timbru; 3) Sa fie inscrisa persoana in registru agricol cu animale. Acte necesare pentru eliberarea certificatului de producator: 1) Cerere tip semnata de producator; 2) Sa fie inscris in registrul agricol cu suprafetele cultivate de legume sau cereale, animale, pasari, pentru a demonstra provenienta produselor pentru vanzare; 3) Proces verbal tip incheiat la fata locului de catre inputernicitul primarului cu produsele existente pentru vanzare; 4) Actul de identitate; 5) Taxa pentru certificat sau viza trimestriala. Acte necesare pentru circulatia juridica a terenurilor: 1) Cerere tip semnata de producator; 2) Taxa timbru; 3) Sa fie inscris terenul in registrul agricol; 4) Act doveditor cu vecinatatile. Acte necesare pentru eliberarea titlurilor de proprietate: 1) Adeverinta cu pozitia din anexa validata; 2) Actul de identitate (daca sunt mostenitori, acte de identitate pentru fiecare); 3) Acte care dovedesc calitatea de mostenitor.