Mai mult

Serviciul Gospodarie comunala si locativa, investitii, patrimoniu CL

Acte necesare subinchirierii fondului locativ de stat: 1) Cerere TIP; 2) Contractul de inchiriere al titularului ce subinchiriaza spatiul locativ; 3) Buletin de identitate al beneficiarului subinchirierii; 4) Dupa caz, adeverinta de la locul de munca al beneficiarului subinchirierii. Acte necesare aprobarii schimbului de locuinta din fondul locativ de stat: 1) Cerere TIP; 2) Contractul de inchiriere pentru locuintele ce fac obiectul schimbului solicitat. Acte necesare pentru obtinerea permisului de libera trecere (zona centrala): 1) Pentru agenti economici: • Cerere la ADP; • Copie certificat de inmatriculare. Acte necesare solicitarii cotei de gaz: 1) Cerere adresata sectorului gaz Ghidigeni. Acte necesare pentru obtinerea avizului de taiere a arborilor de pe domeniul public: 1) Cerere de mana; 2) Proces verbal de marcare a arborilor, intocmit de comisia formata din reprezentanti ai Ocolului Silvic, Agentiei de protectie a mediului, ADP si Primaria Ghidigeni; 3) Autorizatia de exploatare eliberata de Ocolul Silvic pentru ADP; 4) Avizul Agentiei de Protectie a Mediului, la solicitarea Primariei Ghidigeni.