Anunț de participare la licitația deschisă lucrări/servicii, dată limită depunere oferte 24.11.2023

1. Denumirea, adresa, numărul de telefon, numărul de fax, adresa de e-mail și cod fiscal ale autorității contractante:

Comuna Ghidigeni, cu sediul în comuna Ghidigeni, strada Chrissoveloni, nr. 170, județul Galați, telefon fix: 0236/868202, fax: 0236/868220, CUI 3655897, email: ghidigeni@gl.e-adm.ro

2. Denumirea, adresa, numărul de telefon, numărul de fax, adresa de e-mail ale biroului de la care se poate solicita documentația de atribuire:
Compartimentul Achiziții Publice, din cadrul Comuna Ghidigeni, cu sediul în comuna Ghidigeni, strada Chrissoveloni, nr. 170, județul Galați, telefon: 0236/868 202, CUI 3655897, email: ghidigeni@gl.e-adm.ro

Documentația de atribuire, pe suport hârtie și/sau în format electronic este pusă, cu titlul gratuit, la dispoziția ofertanților care au înaintat o solicitare în acest sens.

3. a) Locul prestării serviciilor: Comuna Ghidigeni
b) obiectivul concesionării; natura și dimensiunea prestărilor:
Serviciul de utilitate publică de distribuție a gazelor naturale, în baza Hotărârii Guvernului nr. 209/2019, reprezentând ansamblul activităților și operațiunilor desfășurate de către concesionar pentru sau în legătură cu activitatea de distribuție a gazelor naturale în perimetrul concesiunii, respectiv Comuna Ghidigeni, județul Galați, inclusiv serviciile de proiectare tehnic, documentații pentru obținerea autorizației de construire, construcția, exploatarea și dezvoltarea sistemului de distribuție a gazelor naturale și utilizarea acestora, conform precizărilor din caietul de sarcini. Temeiul legal: art.8 din H.G. nr. 209/2019.

4. a) Termenul de depunere a ofertelor: 24 noiembrie 2023, ora 10.00

b) Adresa la care trebuie transmise ofertele:Comuna Ghidigeni, strada Chrissoveloni, nr. 170, județul Galați

d) Data, ora și locul deschiderii ofertelor:

24 noiembrie 2023, ora 11.00, la sediul Comunei Ghidigeni, strada Chrissoveloni, nr. 170, județul Galați, cod poștal 807145

Mai multe detalii puteți găsi în documentele atașate.